Społecznie odpowiedzialni - Franklin | spedycja | transport | magazynowanie | Miastko | Pomorskie |

Idź do spisu treści

Menu główne:

Firma
 „Dopóki nie zdobędziemy się na maleńki dobry uczynek, dopóty nie stać nas będzie na większy”.

autor: Nikołaj GogolFranklin jest firmą o określonym profilu, zajmującą się konkretntą działalnością usługową, to jest spedycją, transportem i magazynowaniem towarów. Oprócz jednak działań stricte powiązanych z charakterem naszej działalności gospodarczej staramy się także podejmować i współuczestniczyć - w ramach funkcjonowania w społeczności lokalnej - w inicjatywach społecznych, gospodarczych i kulturalnych.

Nie ograniczmy się tylko do prowadzenia własnego biznesu i nie koncentrujemy się tylko na sobie i swoich problemach lub sukcesach. Chcemy – na miarę swoich możliwości – pomagać innym atakże inspirować do dalszej pomocy. Pragniemy  współtworzyć otaczającą nas rzeczywistość.  Staramy się szukać rozwiązań, które pozwolą nam zmieniać siebie i swoje otoczenie na lepsze.

Franklin – firma odpowiedzialna społecznie. Tak chcielibyśmy funkcjonować.

 
 


Firma Franklin od zapowiedzi i chęci przechodzi do konkretnych czynów. Jeśli pojawiają się możliwości, chętnie wspieramy słowem, gestem a przede wszystkim konkretnym działaniem.

Wspieramy edukację młodych


Często i chętnie wspomagamy placówki oświatowe - z naszej pomocy skorzystały już m.in. Szkoła Podstawowa nr 1 w Miastku - wspieraliśmy organizację festynu szkolnego oraz sponsorowaliśmy zakup przyrządów dydaktycznych pomocnych przy nauczaniu. Pamiętamy także o szkołach spoza granic Miastka - np. o szkole podstawowej w Kamnicy, gdzie współfinansowaliśmy zakup nagród na zakończenie roku szkolnego.

We wrześniu 2018 r podpisaliśmy umowę partnerską z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy. Więcej>


Pomagamy potrzebującym


Podejmujemy próby wspierania rozwiązywania istotnych problemów społecznych. Dokonaliśmy m.in. darowizny na rzecz Domu Readapcyjno-Kryzysowego „Teen Challenge” w Winiarczykówce. Jest to ośrodek pomagający ludziom wychodzącym z bezdomności. Zaangażowaliśmy się także w zorganizowanie Pikniku „Integracja na Tak” przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Miastku.

Wspieramy sport


Nie zapominamy także o lokalnej działalności sportowej. Na terenie gminy Dąbie w woj. lubuskim, gdzie mieści się magazyn naszej firmy, z naszego wsparcia skorzystały dwie drużyny piłkarskie.


Dzielimy się przez "Szlachetną Paczkę"


W listopadzie 2014 z wielką werwą przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to akcja polegająca na pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla konkretnych rodzin znajdujących się w potrzebie. Projekt Szlachetnej Paczki ma charakter ogólnopolski - w 2013 roku w akcję zaangażowało się ponad 600 tysięcy Polaków, a  łączna wartość pomocy w paczkach przekroczyła 33 miliony złotych."

W tym roku z wielką ochotą przystąpiliśmy do działania w ramach „Szlachetnej Paczki”. Oprócz mobilizacji wśród pracowników
Franklina staraliśmy się także do udziału zachęcić inne osoby fizyczne, przedsiębiorstwa i instytucje z naszej gminy. Nasze starania przyniosły wymierny sukces, z którego skorzysta potrzebująca rodzina z naszego regionu. 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego
Ta strona używa mechanizmu ciasteczek (cookie). Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem